Warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku
grafikaUczestnik warsztatów zwiedza salon lustrzany Pałacu Herbsta.


W Muzeum Pałac Herbsta funkcjonuje nowatorski system Podszepty. To połączenie audiodeskrypcji z elementami technicznymi, rozmieszczonymi w Pałacu, Galerii Sztuki Dawnej oraz w ogrodzie. Dzięki nim osoby z dysfunkcją wzroku mają możliwość samodzielnie
i bezpiecznie zwiedzić muzeum.

Na czas wizyty w muzeum zwiedzający otrzymują w muzealnej kasie specjalny nadajnik
wraz z audioprzewodnikiem. Słuchając pierwszego komunikatu dowiadujemy się jak wygląda urządzenie i jak je obsługiwać. Pozostałe wyzwalające się automatycznie teksty to komunikaty nawigacyjne (m.in. przed kasą, na korytarzach, na skrzyżowaniach ogrodowych ścieżek itp.) oraz specjalnie przygotowana audiodeskrypcja obejmująca m.in. wszystkie pałacowe sale. Dzięki nagraniom można dowiedzieć się także, jak wyglądają muzealne budynki oraz przypałacowy ogród.

System Podszepty został nagrodzony w XXXIV edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2013, w kategorii „Digitalizacja i nowe technologie".

Ze względu na  zmianę ekspozycji w Galerii Sztuki Dawnej system tymczasowo nie obejmuje tej przestrzeni. Od 10 czerwca 2016 r. do 15 października 2017 r. prezentowana będzie wystawa Od Matejki do Wojtkiewicza. U zarania nowoczesności.

Podszepty to także edukacja. Na warsztaty zapraszamy grupy zorganizowane oraz odbiorców indywidualnych.

 

Kontakt:

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź
tel.: 42 674 96 98 w. 35 

e-mail: edu.herbst@msl.org.pl

« Pdf
« Drukuj
« Powrót