Jak to widzisz?
Data rozpoczęcia: 15-06-2018 - 13-08-2018 Wydarzenia
Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72
grafika

Jeśli chcesz zostać kuratorem i współdecydować o tym, jakie obrazy zostaną pokazane na wystawie, teraz masz taką możliwość. Każdy może dołączyć do projektu Jak to widzisz? realizowanego w Muzeum Pałac Herbsta.

Jeżeli chcesz wpłynąć na kształt wystawy, zagłosuj w plebiscycie i wybierz 5 ze 100 obrazów z kolekcji Muzeum. Na wystawie zobaczymy te, które zdobędą najwięcej głosów. Część z nich to dzieła rzadko prezentowane publiczności. Wśród obrazów do wyboru znajdują się prace twórców takich jak m.in. Olga Boznańska, Jan Matejko czy Jacek Malczewski.

Głosować można od 15 czerwca do 13 sierpnia na stronie internetowej jaktowidzisz.palac-herbsta.org.pl oraz w siedzibie Muzeum Pałac Herbsta.

Możesz również bardziej zaangażować się w projekt, zostając współkuratorem tej wystawy. Stwórz tekst, w którym umotywujesz swój wybór. Spośród nadesłanych wypowiedzi jury wybierze najciekawsze. Zostaną one opublikowane w broszurze towarzyszącej wystawie, a ich autorzy zostaną zaproszeni do zespołu kuratorskiego.

Zespół kuratorski będzie spotykał się przez całą jesień, wspólnie pracując nad ostatecznym kształtem wystawy. Pozwoli to poznać kulisy pracy w muzeum oraz proces powstawania ekspozycji. Wystawa zostanie otwarta 7 grudnia 2018 r.

 

Projekt Jak to widzisz? to nie tylko przygotowanie wystawy. W czasie trwania plebiscytu Muzeum zaplanowało m.in. cykl spotkań ze znanymi osobami związanymi z Łodzią, które opowiedzą o wybranych przez siebie obrazach. Spotkania będą punktem wyjścia do rozmowy o sztuce, w którą chcemy zaangażować wszystkich obecnych.

28.06 godz. 17:00 Senator Ryszard Bonisławski

12.07 godz. 17:00 Michał Słodowy z zespołu KAMP!

Informujemy, że termin spotkania z Michałem Słodowym z zespołu KAMP! zaplanowany na 12 lipca, z przyczyn niezależnych od organizatora, uległ zmianie. O nowym terminie spotkania poinformujemy wkrótce. Wszystkim, którzy zaplanowali spędzenie czwartkowego popołudnia w Muzeum proponujemy spotkanie w Galerii Sztuki Dawnej, podczas którego porozmawiamy o wybranych dziełach biorących udział w projekcie Jak to widzisz?

26.07 godz. 17:00 Łukasz Lach z zespołu L.Stadt

02.08 godz. 17:00 Kasia Popowska

Bilet: 1 zł

Na portalu Niezła Sztuka można przeczytać artykuły dotyczące obrazów z naszej kolekcji. Już dostępny pierwszy z serii artykuł o motywach fantastycznych - link. 

Plebiscyt dostępny jest także dla osób z dysfunkcją wzroku. Ankietę z audiodeskrypcją znajdziecie TUTAJ.

Poniżej można zapoznać się z obrazami z plebiscytu. Zapraszamy również na nasz profil na Instagramie, gdzie będziemy prezentować wszystkie dzieła oraz ich detale w powiększeniu.

 

Kontakt:

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź
e-mail: edu.herbst@msl.org.pl
tel.: 42 674 96 98 w. 35 

« Pdf
« Drukuj
« Powrót
Galerie ⇣
grafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafika
Lokalizacja ⇣
Lokalizacja
Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72