Jak to widzisz?
Data rozpoczęcia: 24-08-2018 - 07-12-2018 Wydarzenia
Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72
grafika

Projekt Jak to widzisz? to propozycja aktywnego włączenia widzów w proces tworzenia wystawy. W trwającym od 15 czerwca do 13 sierpnia plebiscycie każdy mógł zagłosować na wybrane przez siebie obrazy. Na wystawie zobaczymy te, które zdobyły najwięcej głosów. Część z nich to dzieła rzadko prezentowane publiczności. Wśród obrazów do wyboru znalazły się prace twórców takich jak m.in. Olga Boznańska, Jan Matejko czy Jacek Malczewski.

Wyniki plebiscytu zostaną publicznie ogłoszone na otwarciu wystawy - 7 grudnia 2018 r.

Nad ostatecznym kształtem wystawy pracować będzie zespół kuratorski wyłoniony w konkursie towarzyszącym plebiscytowi. Zadaniem jego uczestników było krótkie opisanie swojego wyboru. Spośród nadesłanych wypowiedzi jury wybrało najciekawsze. Zespół kuratorski będzie spotykał się przez całą jesień.

Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny, a podsumowaniem projektu będzie seminarium naukowe skierowane do osób działających w obszarze udostępniania kultury.

Zapraszamy również na nasz profil na Instagramie, gdzie relacjonujemy kolejne działania związane z projektem.

 

Kontakt:

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź
e-mail: edu.herbst@msl.org.pl
tel.: 42 674 96 98 w. 35 

« Pdf
« Drukuj
« Powrót
Galerie ⇣
grafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafika
Lokalizacja ⇣
Lokalizacja
Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72