Mały i Duży: Drzewo pokoleń

15 czerwca  2014, niedziela, godz. 11.00–12.00 i godz. 12.30–13.30

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Czym się zajmuje genealog? Kim dla Edwarda Herbsta była Anna Maria? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy czerwcowego spotkania pod hasłem Mały i Duży – rodzinne zwiedzanie w Muzeum Pałac Herbsta.

Rodzinne zwiedzanie to cykliczne spotkania w MPH. Mali i duzi uczestnicy poznali już wnętrza pałacu, w którym mieszkali Edward i Matylda Herbstowie. Odwiedzili Galerię Sztuki Dawnej, gdzie w dawnym budynku powozowni eksponowane są arcydzieła polskiego malarstwa. Teraz przyszedł czas na rodzinne zwiedzanie wystawy czasowej Herbstowie. Historie niedokończone.

Opowiada ona o dziejach dwóch pokoleń rodziny Herbstów, która miała znaczący wpływ na rozwój Łodzi. Rozkwit przemysłu włókienniczego sprawił, że w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat niewielka osada Łódka przekształciła się w jedno z najbardziej znaczących miast przemysłowych w Europie przełomu XIX i XX wieku. Tak prężny rozwój powodował, że w krótkim czasie rodziły się tu potężne fortuny fabrykanckich rodzin, do których należeli również Herbstowie. Wystawa pokazuje ich losy i otaczającą ich rzeczywistość przemysłowego miasta między innymi poprzez fotografie oraz fragmenty filmów.

Zwiedzanie wystawy stanie się także okazją do rozmowy o tym, czym jest genealogia i jakie są metody badań nad dziejami przodków – mówi Katarzyna Kończal z Działu Edukacji MPH. – Porozmawiamy o tym, jakie pokrewieństwo łączyło poszczególnych członków rodzin fabrykanckich Scheiblerów i Herbstów, a potem stworzymy drzewo genealogiczne mieszkańców pałacu. Na koniec zapozujemy do wspólnej fotografii wraz z rodzinami Scheiblerów i Herbstów.

Na rodzinne zwiedzanie MPH zaprasza w niedzielę 15 czerwca 2014, w godz. 11.00 – 12.00 i godz. 12.30-13.30. Liczba miejsc jest ograniczona.  

Konieczne zapisy: edu.herbst@msl.org.pl , tel. 42 674 96 98 w. 35.

Bilety wstępu: 6 zł + bilet wstępu do MPH.


Mały i Duży – rodzinne zwiedzanie to cykliczne spotkania dla dzieci z opiekunami w Muzeum Pałac Herbsta.

Podziel się informacją

Mapa

51.7546699, 19.4851893

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją