Muzeum Sztuki w Łodzi, oddział Muzeum Pałac Herbsta zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.palac-herbsta.org.pl.
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2013-09-13.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-25.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-04-02. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Dział Komunikacji Muzeum Sztuki w Łodzi, komunikacja@msl.org.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu: (00 48) 603 580 081. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności prosimy kierować do koordynatora ds. dostępności i.wojtyczka@msl.org.pl
.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Na terenie obiektu dla odwiedzających dostępny jest pałac, Galeria Sztuki Dawnej oraz ogród z altaną. Przy wejściu na teren muzeum, obok kas należy pokonać dwa stopnie, dlatego osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich zapraszamy do wejścia służbowego przy bramie wjazdowej (od ul. Tymienieckiego).
Ze względu na zabytkowy charakter pałacu niemożliwe było zamontowanie windy, jednak dla zainteresowanych mamy do dyspozycji schodołaz (max. udźwig do 120 kg). Aby z niego skorzystać, należy przynajmniej dzień przed wizytą w muzeum, zgłosić się do Małgorzaty Szefler-Milczarek, która zleci jego przygotowanie:
Galeria Sztuki Dawnej mieści się na parterze i jest w pełni dostępna. Tutaj można skorzystać z toalety dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami. Na piętro, gdzie są biura można wjechać windą.
Do ogrodu można dostać się po wybrukowanej drodze, by następnie spacerować po utwardzonych alejkach. Altana na wysokości jednego stopnia posiada podłogę z drewnianych desek.
Na terenie MPH jest zakaz wprowadzania i wnoszenia zwierząt, z wyłączeniem psa przewodnika.