W DNIACH 1, 19 I 30 MAJA MUZEUM NIECZYNNE!

Słuchowisko "Dom ze snów"

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Pałac Herbsta można zwiedzać z audioprzewodnikiem opowiadającym m.in. o aranżacji wnętrz, ale także przenieść się do lat 20. XX w. i posłuchać rozmów mieszkańców pałacu - Aleksandry i Leona Herbstów dzięki słuchowisku, które było unikalną częścią wystawy Dom ze snów.

Muzeum zaprosiło wówczas do współpracy powieściopisarza i scenarzystę Andrzeja Barta, który na podstawie scenariusza wystawy „Dom ze snów” opracowanego przez kuratorki, Dorotę Berbelską i Magdalenę Michalską-Szałacką, przygotował tekst słuchowiska. Nagranie z udziałem wybitnych polskich aktorów takich, jak m.in. Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Barszczewska, Ewa Dałkowska, zostało zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia w Warszawie. 

Poniżej fragmenty słuchowiska "Dom ze snów":

czarno-białe zdjęcie przedstawia piętrowy budynek ze spadzistym dachem  zdjęcie przedstawia stół na środku pokoju otoczony krzesłami. Na stole znajduje się zastawa stołowa.

zdjęcie przedstawia oprawione w ramy czarno-białe zdjęcia  czarno-białe zdjęcie przedstawia okrągły stół. Wokół stołu dwa krzesła. W rogu pomieszczenia znajduje się kominek.

 

Cennik audioprzewodników:

  •  indywidualny: 10 zł

  •  grupowy (od 5 osób): 5 zł

  •  dla osoby z dysfunkcją wzroku: bezpłatny

Podziel się informacją

Na zasoby.msl.org.pl znajdziesz

Mapa

51.7542671, 19.484721

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją