Zwiedzanie

W Muzeum Pałac Herbsta można zwiedzić:
- wnętrza Pałacu Herbsta oraz wystawę Herbstowie. Historie niedokończone
- Galerię Sztuki Dawnej - wystawa ,,Widziałem prawdziwe arcydzieło". Malarstwo polskie XIX i początku XX wieku ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi".

W MPH funkcjonuje system Podszepty. To połączenie audiodeskrypcji z elementami technicznymi, rozmieszczonymi w pałacowych wnętrzach, Galerii Sztuki Dawnej oraz w ogrodzie, pozwalające na samodzielne zwiedzenie muzeum. Na czas wizyty zwiedzający otrzymują w muzealnej kasie nadajnik wraz z audioprzewodnikiem. Pierwszy komunikat informuje o wyglądzie urządzenia i sposobie jego obsługi. Pozostałe wyzwalające się automatycznie teksty to komunikaty nawigacyjne (m.in. przed kasą, na korytarzach, na skrzyżowaniach ogrodowych ścieżek itp.) oraz audiodeskrypcja obejmująca pałacowe sale. Dzięki nagraniom można dowiedzieć się także, jak wyglądają muzealne budynki oraz przypałacowy ogród. Od 10 stycznia 2023 w związku ze zmianą ekspozycji, system nie obejmuje GSD. 
 

Do 3 czerwca 2018 we wnętrzach prezentowana była wystawa Dom ze snów przybliżająca atmosferę i klimat lat 20. XX wieku. Wnętrza wypełnione zostały strojami, bibelotami, przedmiotami codziennego użytku przywołującymi minioną epokę. Wystawie towarzyszyło teatralizowane słuchowisko, do którego wysłuchania nadal zapraszamy. Głównymi bohaterami są Aleksandra i Leon Herbstowie zamieszkujący pałac na Księżym Młynie właśnie w latach 20.

Zapraszamy także do zwiedzania MPH z przewodnikiem oraz na warsztaty edukacyjne zarówno dla gości indywidualnych jak dla grup zorganizowanych.

Audiodeskrypcja do wystawy ,,Widziałem prawdziwe arcydzieło". Malarstwo polskie XIX i początku XX wieku ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi":

Opis ogólny wystawy:

https://zasoby.msl.org.pl/sites/show/142

Pierwsza sala: opis wnętrza: 

https://zasoby.msl.org.pl/sites/show/143

Audiodeskrypcja wybranych prac z pierwszej sali:

https://zasoby.msl.org.pl/sites/show/144

Druga sala: opis wnętrza oraz audiodeskrypcja wybranych prac:

https://zasoby.msl.org.pl/sites/show/145

Trzecia sala: opis wnętrza oraz audiodeskrypcje wybranych prac:

https://zasoby.msl.org.pl/sites/show/146

Czwarta sala: opis wnętrza oraz audiodeskrypcja wybranych prac:

https://zasoby.msl.org.pl/sites/show/147

 

Kontakt:

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi
ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź

tel.: 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (wt.-pt. 8:00-16:00).
edu.herbst@msl.org.pl; k.konczal@msl.org.pl