Cykl letnich warsztatów dla dzieci

ZAPRASZAMY NA LETNIE WARSZTATY DLA DZIECI!

Spędzacie wakacje w mieście i szukacie letnich atrakcji? Nic prostszego! Przygotowaliśmy dla Was serię ciekawych warsztatów. W każdą środę lipca i sierpnia zapraszamy do Muzeum Pałac Herbsta by spędzić czas w miłej atmosferze. Do zobaczenia!

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

10 lipca, środa, godz. 12.00 – 13:30 - Stwórz swój zielnik!
Przypałacowy ogród pełen jest kolorów, zapachów i dźwięków. Zapraszamy na warsztaty, podczas których doświadczymy wszystkich tych wrażeń i poznamy różne gatunki roślin. Ponadto dowiemy się dlaczego zbierane rośliny suszono w specjalnych katalogach, czym były zielniki, jak wyglądał najstarszy polski „suchy ogród”. Podczas spotkania odpowiemy na te oraz inne pytania, stworzymy pamiątkowy zielnik, a także ozdobimy niepowtarzalną kartę tytułową płatkami wybranych kwiatów.
 

17 lipca, środa, godz. 12.00-13.30 - Kto (wy)gra?
„Ciuciubabka”, krokiet, hula-hop – to tylko kilka z licznie wybieranych zabaw na świeżym powietrzu w XIX wieku. Zaangażowanym w nie dorosłym, jak i dzieciom towarzyszył duch rywalizacji i rozbawienia.  Podczas spotkania w przypałacowym ogrodzie będziemy mieli okazję nie tylko zapoznać się z zasadami praktykowanych dawniej gier i zabaw, ale także wypróbować swoich sił wykazując się zręcznością i entuzjazmem.
 

24 lipca, środa, godz. 12.00-13.30 - I jak tu się zachować?!? 
Czy dawne zasady dobrego zachowania mogą nam się jeszcze dziś do czegoś przydać? Sprawdzimy to podczas warsztatów! Nauczymy się wszystkiego, co potrzeba damie i dżentelmenowi, by uniknąć gafy w takich towarzyskich sytuacjach, jak powitanie, rozmowa czy taniec. Przećwiczymy  XIX-wieczne zalecenie z poradników dobrych manier.  
 

31 lipca, środa, godz.12.00-13:30 - Gdzie jest ten skarb?
Słoń na żyrandolu, lew na biurku, ptaki i owoce na piecach, a piesek w serwantce ? Czy to jest możliwe? Liczne muzealne skarby o różnych kształtach i formach wypełniają wybrane salony i pokoje prywatne. Koniecznie należy je odnaleźć! Podczas spotkania zamienimy się w pałacowych detektywów, poznamy do czego służyły odnalezione przedmioty, a także jak można było spędzać czas w obejrzanych uważnie wnętrzach.
 

7 sierpnia, środa, godz. 12.00-13.30 - Kto (wy)gra?
„Ciuciubabka”, krokiet, hula-hop – to tylko kilka z licznie wybieranych zabaw na świeżym powietrzu w XIX wieku. Zaangażowanym w nie dorosłym, jak i dzieciom towarzyszył duch rywalizacji i zabawy. Podczas spotkania w przypałacowym ogrodzie będziemy mieli okazję nie tylko zapoznać się z zasadami praktykowanych dawniej gier i zabaw, ale także wypróbować swoich sił wykazując się zręcznością i entuzjazmem.
 

14 sierpnia, środa, godz. 12.00-13.30 - I jak tu się zachować?!? 
Czy dawne zasady dobrego zachowania mogą nam się jeszcze dziś do czegoś przydać? Sprawdzimy to podczas warsztatów! Nauczymy się wszystkiego, co potrzeba damie i dżentelmenowi, by uniknąć gafy w takich towarzyskich sytuacjach, jak powitanie, rozmowa czy taniec. Przećwiczymy  XIX-wieczne zalecenie z poradników dobrych manier.  
 

21 sierpnia, środa, godz.12.00-13:30 - Gdzie jest ten skarb?
Słoń na żyrandolu, lew na biurku, ptaki, owoce na piecach, a piesek w serwatce? Czy to jest możliwe? Liczne muzealne skarby o różnych kształtach i formach znajdują się w wybranych salonach i pokojach prywatnych. Koniecznie należy je odnaleźć! Podczas spotkania zamienimy się w pałacowych detektywów, poznamy do czego służyły odnalezione przedmioty, a także co można było robić we obejrzanych uważnie wnętrzach.
 

28 sierpnia, środa, godz. 12.00 – 13:30 - Stwórz swój zielnik!
Przypałacowy ogród pełen jest kolorów, zapachów i dźwięków. Zapraszamy na warsztaty, podczas których doświadczymy wszystkich tych wrażeń i poznamy różne gatunki roślin. Ponadto dowiemy się dlaczego zbierane rośliny suszono w specjalnych katalogach? Czym były zielniki? Jak wyglądał najstarszy polski „suchy ogród”? Podczas spotkania odpowiemy na te inne pytania, a także stworzymy nie tylko pamiątkowy zielnik, lecz także ozdobimy niepowtarzalną kartę tytułową wybranymi płatkami kwiatów.
 

Warsztaty dla dzieci od 6. roku życia. Udział możliwy wyłącznie po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji: e-mail: edu.herbst@msl.org.pl, tel. 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (pn.-pt. 8:00-16:00). Bilet: 10 zł
 

Podziel się informacją

Mapa

51.7542671, 19.484721

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją