Dom ze snów, czyli o pałacu Herbsta inaczej

15 lutego, czwartek, godz. 17.00-18.30

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Zapraszamy do pałacu na Księżym Młynie, do świata odległej już epoki. Tym razem pałacowe wnętrza zostaną ożywione dzięki dźwiękowemu spektaklowi, słuchowisku nagranemu w Teatrze Polskiego Radia w Warszawie z udziałem wybitnych aktorów polskich m.in.: Olgierda Łukaszewicza, Grażyny Barszczewskiej, Ewy Dałkowskiej, Joachima Lamży. Sceny odgrywane przez aktorów przekształcają pałacowe wnętrza w scenę wyobraźni. Pomoże to nam przenieść się w czasie i pełniej odczuć ducha lat 20. XX wieku. 

Prowadzenie: Magdalena Michalska-Szałacka – Kierownik MPH

Udział w spotkaniu możliwy po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji: edu.herbst@msl.org.pl, tel. 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (pn.-pt. 8:00-16:00).
Bilet: 1 zł


Z cyklu: Wokół historii Herbstów. Prawdy, mity, konteksty to cykl spotkań poświęconych rodzinie Herbstów oraz historii Łodzi widzianej przez pryzmat ich losów. Punktem wyjścia do rozważań jest książka autorstwa Doroty Berbelskiej i Magdaleny Michalskiej-Szałackiej „Herbstowie. Historia fabrykantów” wydana przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Sopotu. Publikacja ta jest pierwszą biografią Herbstów, ale też przyczynkiem do poznania kultury życia codziennego Łodzi i Sopotu. Podczas spotkań zamierzamy rozwinąć wybrane tematy sygnalizowane w książce, m.in.: historia szpitala dziecięcego im. Anny Marii i sanatorium w Sokolnikach, dzieje Towarzystwa Górniczo-Przemysłowego „Saturn” w Czeladzi, życie mieszkańców Łodzi w czasach I i II wojny oraz dwudziestolecia międzywojennego, sopocki kurort, Sopot w Wolnym Mieście Gdańsku. Liczymy, że spotkania staną się platformą do dyskusji o historii Łodzi i rodziny Herbstów.

Podziel się informacją

Mapa

51.7542671, 19.484721

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją