OD 29 LIPCA Z POWODU PRAC KONSERWATORSKICH SALA BALOWA JEST ZAMKNIĘTA DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Fabrykanci i tramwaje – historia łączona

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Spotkanie poświęcone historii łódzkiej komunikacji miejskiej, szczególnie łódzkiej sieci tramwajów elektrycznych, oraz wkładowi społeczności łódzkich fabrykantów w jej powstanie w końcu XIX wieku.

Prowadzenie: Tomasz Adamkiewicz – pasjonat kolei, miłośnik historii komunikacji miejskiej i miasta Łodzi, odtwórca i renowator tramwaju SANOK z 1928 r., społecznik, prezes łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, pracownik Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi.

Udział w spotkaniu możliwy po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji: edu.herbst@msl.org.pl, tel.: 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (pn.-pt. 8:00-16:00).
Bilet: 1 zł


Z cyklu: Wokół historii Herbstów. Prawdy, mity, konteksty to cykl spotkań poświęconych rodzinie Herbstów oraz historii Łodzi widzianej przez pryzmat ich losów. Punktem wyjścia do rozważań jest książka autorstwa Doroty Berbelskiej i Magdaleny Michalskiej-Szałackiej „Herbstowie. Historia fabrykantów” wydana przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Sopotu. Publikacja ta jest pierwszą biografią Herbstów, ale też przyczynkiem do poznania kultury życia codziennego Łodzi i Sopotu. Podczas spotkań zamierzamy rozwinąć wybrane tematy sygnalizowane w książce, m.in.: historia szpitala dziecięcego im. Anny Marii i sanatorium w Sokolnikach, dzieje Towarzystwa Górniczo-Przemysłowego „Saturn” w Czeladzi, życie mieszkańców Łodzi w czasach I i II wojny oraz dwudziestolecia międzywojennego, sopocki kurort, Sopot w Wolnym Mieście Gdańsku. Liczymy, że spotkania staną się platformą do dyskusji o historii Łodzi i rodziny Herbstów.

Podziel się informacją

Mapa

51.7546699, 19.4851893

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją