Spotkanie z autorkami książki „Herbstowie. Historia fabrykantów”

23 lutego 2022, środa, godz. 17:00

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Okazją do spotkania z autorkami książki „Herbstowie. Historia fabrykantów” jest publikacja drugiego wydania, które zostało uzupełnione o nowe informacje. Autorki biografii Herbstów, Dorota Berbelska i Magdalena Michalska-Szałacka, kontynuowały badania w archiwach polskich, a także szwajcarskich. Dzięki pozyskaniu nieznanych dokumentów udało się rozwikłać kolejne tajemnice rodziny Herbstów.

Więcej informacji na temat książki: https://www.palac-herbsta.org.pl/wydarzenie-464-herbstowie_historia_fabrykantow-szczegoly-23032.html.

Z cyklu: Wokół historii Herbstów. Prawdy, mity, konteksty to cykl spotkań poświęconych rodzinie Herbstów oraz historii Łodzi widzianej przez pryzmat ich losów. Punktem wyjścia  do rozważań jest książka autorstwa Doroty Berbelskiej i Magdaleny Michalskiej-Szałackiej „Herbstowie. Historia fabrykantów” wydana przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Sopotu. Publikacja ta jest pierwszą biografią Herbstów, ale też przyczynkiem do poznania kultury życia codziennego Łodzi i Sopotu. Podczas spotkań zamierzamy rozwinąć wybrane tematy sygnalizowane w książce, m.in.: historia szpitala dziecięcego im. Anny Marii i sanatorium w Sokolnikach, dzieje Towarzystwa Górniczo-Przemysłowego „Saturn” w Czeladzi, życie mieszkańców Łodzi w czasach I i II wojny oraz dwudziestolecia międzywojennego, sopocki kurort, Sopot w Wolnym Mieście Gdańsku. Liczymy, że spotkania staną się platformą do dyskusji o historii Łodzi i rodziny Herbstów.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu możliwy wyłącznie po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji: e-mail: edu.herbst@msl.org.pl, tel. 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (pn.-pt. 8:00-16:00).

Bilet: 1 zł

Podziel się informacją

Mapa

51.7546699, 19.4851893

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją