Spotkanie z Wunderteam - projektantkami architektury wystawy "Herbstowie. Historie niedokończone"

Gabinet, lata 30. XX wieku

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Duet projektantek Wunderteam (Paulina Stępień i Magdalena Koziej) wystąpi w roli nietypowych przewodników po wystawie "Herbstowie. Historie niedokończone".

Autorki opowiedzą o tym, jak projektuje się architekturę wystawy i jak dzięki odpowiedniej ekspozycji można uatrakcyjnić jej przekaz. Na wystawie prezentowane są fotografie oraz projekcje archiwalnych filmów. Strefy ciemne i rozjaśnione, użycie luster i specjalnej architektury – wszystko służy temu, aby widz mógł odebrać historię rodziny przemysłowców w bardziej emocjonalny sposób. Obok projekcji i zdjęć będzie można obejrzeć materialne obiekty z czasów, w których żyli Herbstowie, eksponowane w podświetlanych gablotach włączonych w konstrukcję podestów z miejscami do siedzenia – po to, aby kontakt widza z eksponatami był bardziej nieformalny i bezpośredni. "Nasz pomysł na aranżację wystawy opiera się na chęci opowiedzenia historii rodziny Herbstów w taki w sposób, by widz mógł bez wysiłku przenieść się do czasów im współczesnych." – mówi Paulina Stępień.

Wunderteam to grupa projektantów, która powstała w 2008 roku, specjalizująca się w projektach wnętrz. Grupa pracowała dla instytucji kultury (Muzeum Sztuki, Kordegarda), ale jej projektanci tworzą także przestrzenie biurowe i wnętrza mieszkalne.

Kuratorkami wystawy "Herbstowie. Historie niedokończone" są: Dorota Berbelska i Magdalena Michalska-Szałacka

Wstęp wolny.

WYDARZENIE WŁĄCZONE W PROGRAM ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2013

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją